Poziom testosteronu w dolnych granicach u narzeczonego

Witam, odebraliśmy z narzeczonym jego wyniki badań. Martwi mnie niski poziom testosteronu 11,49 nmol/l (norma 9,9 - 27,9 nmol/l. Wynik jest w normie, ale w dolnych granicach. Mój partner nie przejawia zbyt wielkiego zainteresowania seksem, co dla mnie jest problemem. Czy taki wynik stanowi powód do niepokoju? Czy partner powinien rozpocząć leczenie? Dodam, że poziomy: LH jest w normie 3,73 U/l (1,7 - 8,6 U/l) prolaktyna 215,9 mU/l (98 - 456 mU/l). Hormon tarczycy również jest w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się z partnerem do lekarza seksuologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.