Poziom tkanki tłuszczowej u 25-latka

Witam. Mam 184 cm i ważę 77, kg. Mam 25 lat. Jakies 2 lata temu schudlem okolo 12 kg i wszystko szlo dobrze lecz pozostal jeden problem , a mianowicie brzuch. poziom tluszczu w moim organizmie wynosi ok 9.7% , wiec tymbardziej nie wiem dlaczego nie moge choc troche odslonic zarysu miesni. Prowadze aktywny tryb zycia. Niestety jem nieregularnie i lubie slodycze , ale sa te bardzo male ilosci slodyczy. Czy musze totalnie z nich zrezygnowac i wprowadzic jakies konkretne rzeczy do mojej "diety"?

Witam Pana,

Brzuch jest częścią ciała z której najtrudniej jest zrzucić pozostałości tkanki tłuszczowej. Potrzeba jest to odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Powinien Pan jadać jak najmniej słodyczy. Oczywiście raz na jakiś czas nie zaszkodzą ale proszę na nie uważać. Po drugie i tu bardzo ważne - regularność posiłków. Nalezy jadać 5 posiłków dziennie w odstępach około 3h. Ważne też aby dieta była pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana pod względem składników odżywczych.
Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk