Poziom trójglicerydów a dieta Dukana

Witam, jestem kobietą, mam 158cm wzrostu i ważę 76kg, poziom trójglicerydów ok.300, biorę na to leki i jem małą ilość słodyczy ,drobiowe mięso,ser żółty i owoce. Morfologia poza trójglicerydami jest dobra. Czy dieta dukana może mi zaszkodzić? Chcę zrzucić wagę żeby uniknąć pogłębienia skoliozy i ryzyka nabycia innych chorób,delikatne odchudzanie i ćwiczenia nie dają rezultatów :(

Witam, dieta Dukana nie jest bezpiecznym rozwiązaniem Pani problemu. Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj kończy się efektem jo-jo. Jest mało prawdopodobne, że pomoże wyregulować poziom trójglicerydów we krwi. Polecam wizytę u specjalisty dietetyka, który dobierze Pani indywidualny i bezpieczny program żywieniowy nakierowany na obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi.