Poziom troponin a możliwość stanu przedzawałowego

Jeśli po pierwszym pobraniu krwi poziom troponin wynosił 10.40, a po drugim pobraniu po ok. półtorej godziny troponiny wzrosły do 11.25, czy trzecie pobranie które również wykonano mogło być wskazujące na postępującą martwicę? Lekarz SOR powiedział że wynik trzeci jest na granicy błędu i w wypisie nie otrzymaliśmy kopii tego trzeciego wyniku. Pacjent został odesłany na oddział psychiatryczny gdyż nie było z nim kontaktu słownego. Czy mógł to być już stan przedzawałowy? Zmartwiona żona

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez oceny wszystkich badań oraz zbadania pacjenta nie jest możliwa odpowiedź na postawione pytanie. W razie wątpliwości proszę porozmawiać z lekarzem badającym pacjenta.