Poziom TSH a akcja serca

6 lat biore euturokx ,ostatnio zwiekszona dawka 100- 7 x tyg(wczesnie 5x75 i 2x100) i po 2 tyg brania tsh z 2.38 do 0,336 .Do tego mam straszne problemy z cisnieniem od 2 miesiacy wlaczony con cor 2,5 pol tab i doraznie nitrnidipina 10. ostatnio codziennie RR okolo148/97 , puls ok 48-52,bol w klatce, dorazny lek spowodowal wzrost cisnienia na180/110 , innego dnia zmienilam na lariste ktora zawsze zbijala mi niestety teraz nawet po paru h bylo bez zmian czy tsh moze miec wplyw na RR

Dzień dobry,

Proponowałbym kontakt z dobrym internistą. Jest Pani młodą kobietą, koniecznie trzeba zweryfikować dawki leków. DO tego konieczne jest dokadne zebranie wywiadu oraz zbadanie Pani. Tak TSH, może mieć wpływ na RR. TSH za bardzo się zahamowało , co świadczy o konieczności redukcji dawki leku. Proszę udać się do lekarza, który będzie w stanie poświęcić Pani więcej niż 5-10 minut.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz