Poziom TSH a płodność u 33-letniej kobiety

Proszę o interpretację wyników: TSH 2,61; FT3 5,29; FT4 16,1; antyTPO 14,3. Kobieta 33 lata. Czy wyniki te mogą mieć wpływ na płodność? Dziękuję za odpowiedź.

Dobry wieczór,

Jeśli planuje Pani ciążę, to zaleca się, aby stężenie TSH wynosiło < 2,5. A więc w Pani przypadku, (oczywiście po wcześniejszym zbadaniu Pani przez lekarza)warto rozważyć włączenie niewielkiej dawki L-tyroksyny celem osiągnięcia zalecanego dla kobiet planujących ciążę stężenia TSH we krwi.Poziom przeciwciał antyTPO mieści się w zakresie wartości prawidłowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz