Poziom TSH, nieregularne miesiączki a wzrost wagi

witam, proszę o interpretację wyników badań tarczycy : TSH 5,080 (zakres ref. 0,270-4,200). FT3 i FT4 z tego co wnioskuję są w normie. czy mogę chorować na niedoczynność tarczycy? dodam jeszcze że od 2 lat mam bardzo nieregularne miesiączki,czasami nawet nie mam 6 miesięcy. Leczyłam to ginekologicznie, ale od hormonów bardzo źle się czułam. W ciągu 4 lat przytyłam 25 kg. mam teraz nadwagę. jestem ospała. wypadają mi włosy garściami mimo że wydają się grube i gęstę. mam teraz drugą brodę.

Piotr Pilarski

Takie wyniki oznaczają subkliniczną hipotyreozę. Sugeruję wizytę u endokrynologa. Po badaniu rozważy substytucję substytucją hormonu tarczycy.

Pozdrawiam.