Poziom TSH oraz wynik USG tarczycy i przytarczyc

Witam. Czy wynik TSH 3,03 tsh jest prawidłowym wynikiem ? Miałam dzisiaj usg tarczyc i przytarczyc . Prawy płat tarczycy 14x18x46mm. obj.6.1 ml , lewy płat 12x14x41mm. obj.3.7 ml . Cieśń 2mm. Według mnie jak na 22 lat wynik tsh jest za wysoki jednak mój lekarz rodzinny uważa , że wynik jest dobry. Zauważyłam u siebie objawy , które wskazują na niedoczynność tarczycy i nie wiem co powinnam dalej robić.

Dzień dobry,

Wynik mieści się w zakresie norm, jednak średnie stężenie TSH w Pani grupie wiekowej jest faktycznie niższe i wynosi ok. 1,5. Warto oznaczyć jeszcze wolne hormony, tj. fT3 i fT4 i skontaktować się z endokrynologie, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani podejmie decyzję o leczeniu. Jeśli planuje Pani ciąże, to powinna Pani już zacząć leczenie L-tyroksyną, aby wg. obowiązujących wytycznych obniżyć stężenie TSH < 2,5.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz