Poziom TSH po usunięciu guzów tarczycy

Witam , Ok.14 lat temu miałam usunięte guzy tarczycy .W chwili obecnej przy przyjmowaniu Euthurox-u 125-moje TSH wynosi 6,8. Codziennie jem bardzo mało a i tak tyje - co mam zrobić . Moja dieta opiera się na posiłkach lekkostrawnych -jem pieczywo wieloziarniste dużo warzywach -głównie na parze, mało wędlin ewent. mięso gotowane albo pieczone a i tak waga idzie w górę . proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane TSH jest podwyższone, co wymaga korekty dawki Euthyroxu. Wyrównanie gospodarki "tarczycowej" powinno ograniczyć problem przybierania na wadze.