Poziom TSH, zaburzenia miesiączki a wole
Witam, ostatnio miałam przeprowadzone badania. Czy według istnieje u mnie możliwość tarczycy? Moje wyniki to: TSH 2,77 (0,27-4,2); FT4 10,18 (12,60-21); FT3 3,34 (3,93-7,70). Dodam, że na szyi mam widoczne tzw wole (nie bardzo, jednak dużo osób zwraca na to uwagę). USG mam dopiero na początku sierpnia. Dodam, że mam 19 lat, zaburzenia miesiączkowania (brak okresu 6 miesięcy). Często jestem senna, mimo, że śpię ok 10h dziennie. Mam suchą skórę i często wypryski typu egzema, liszaj. Pozdrawiam

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Badania wskazują na obniżony poziom hormonów tarczycy. Proponuję koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, lub jeżeli nie jest możliwa szybka wizyta to udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.