Poziom witaminy B12 u wegetarianki

Moje pytanie dotyczy poziomu witaminy B 12 w organizmie. Od roku jestem wegetarianką. W mojej diecie nie ma mięsa. Jem natomiast ryby. Oprócz tego jaja, sery i mleko, ale tylko zakwaszone. Jogurty, kefiry, czy maślanką. Nie piję alkoholu, nie palę papierosów, uprawiam delikatny sport.Mam 55 lata. W zeszłym tygodniu zrobiłam badania laboratoryjne na obecność wit. B12. Wynik. Czyli,cyt. :Wit.B12 (ICD-9:083),met.CLIA 179,60 pg/ml Jak mam go poprawić? Łykać suplementy? I ile?

Mogłabym Panią namawiać na próby takiego zbilansowania diety, żeby dostarczyć witaminę z pożywieniem. Efekt takiego postępowania nie jest jednak pewny, dodatkowo z wiekiem obniża się zdolność do wchłania witamin z przewodu pokarmowego i pomimo ich prawidłowej podaży w diecie uzyskuje się nieprawidłowe wyniki podczas badań wysycenia. Sugeruje stosowanie suplementacji za pomocą środków farmakologicznych. Żeby nie podawać na trwałe zbyt dużych ilości polecam nie przyjmować zalecanej dawki codziennie, a w systemie raz na 2-3 dni.