Poziom witaminy D3 w organizmie a stosowanie leku Vigantol w ciąży

Dzień dobry Mój poziom witaminy D3 to 21,60 ng/ml. Normy labolatoryjne: niedobór < 20ng/ml, poziom niewystarczający 20-30ng/ml. Przed wykonaniem badania przez 5 dni brałam krople Vigantol 500mikrogramów/ml (20 000j.m.) w dawce 5 kropli na dzień. Czy 5 dni to za krótki czas, żeby poziom witaminy D3 się zwiększył? Czy jest konieczna konsultacja tego wyniku i ewentualne zwiększenie dawki Vigantolu? Krople biorę do dnia dzisiejszego. Dostałam je od ginekologa. Jestem w 10tym tygodniu ciąży.

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest dalsze przyjmowanie vigantolu zgodnie z zaleceniami lekarza. Ponadto warto skontrolować poziom wapnia w surowicy. DO czasu zakończenia karmienia piersią powinna Pani regularnie przyjmować suplement witaminy D. Ochroni to dziecko przed negatywnymi skutkami jej niedoboru.