Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom żelaza u rocznego dziecka

Witam! Dopiero w czwartek mam wizytę u lekarza, a chciałbym się dowiedzieć czy żelazo u rocznego dziecka wynik 52 - oznacza uzupełnienie diety o żelazo czy wspomóc to lekami?
ponad rok temu

Leżenie na brzuszku a rozwój niemowlęcia

Jak leżenie na brzuszku wpływa na rozwój niemowlęcia? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O leżenie na brzuszku mówi Hanna Drapińska - położna.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podany wynik żelaza rzeczywiście jest za niski. Przede wszystkim powinna Pani zatem zadbać o uzupełnienie diety dziecka w produkty bogate w żelazo. W zależności jednak od innych czynników (stan kliniczny dziecka), lekarz może także zdecydować o suplementacji preparatów żelaza. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by określić to w ramach porady internetowej.

0

DOLNA GRANICA NORMY TO 50 UG/DL. DO 2 ROKU ŻYCIA ZAZWYCZAJ WYSTĘPUJE FIZJOLOGICZNY (NORMALNY) NIEWIELKI NIEDOBÓR ŻELAZA - ZAZWYCZAJ BEZ OBJAWÓW NIEDOBORU. NIC BYM Z TYM NIE ROBIŁ POD WARUNKIEM BRKU OBJAWÓW NP:Zmęczenie, apatia, zmniejszony apetyt, bladość skóry, kołatanie serca, zwiększona podatność na infekcje (głównie układu oddechowego), zmniejszona odporność na choroby, niechęć do zabawy, częste pojawianie się krwiaków (po uderzeniach), utrudniona koncentracja, bóle i zawroty głowy, zasłabnięcia i omdlenia.

Specjalista alergologii i pediatrii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy