Poziom żelaza w surowicy i wypadanie włosów

Mój poziom żelaza w surowicy to 223. Mam 30 lat; zamężna, na razie bezdzietna; wypadają mi włosy, ale poza tym jestem zdrowa (w normie: FT4, androstendion, SHBG, FT3, testosteron, TSH 3cia generacja). Czy powinnam się martwić?

Dzień dobry,

Proponuję Pani dodatkowe oznaczenie stężenia ferrytyny i prolaktyny. Teoretycznie może Pani mieć również nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny (które są w normie). Proszę z wynikami badań wybrać się do endokrynologa. Należy dokładnie zebrać wywiad z Panią, zbadać Panią i określić na podstawie badania, jakie podłoże może mieć wypadanie włosów. Wówczas można podjąć jakieś skuteczne działania mające na celu zatrzymanie wypadania włosów i spowodowanie ich odrastania.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz