Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom żelaza w surowicy i wypadanie włosów

Mój poziom żelaza w surowicy to 223. Mam 30 lat; zamężna, na razie bezdzietna; wypadają mi włosy, ale poza tym jestem zdrowa (w normie: FT4, androstendion, SHBG, FT3, testosteron, TSH 3cia generacja). Czy powinnam się martwić?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Dzień dobry,

Proponuję Pani dodatkowe oznaczenie stężenia ferrytyny i prolaktyny. Teoretycznie może Pani mieć również nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny (które są w normie). Proszę z wynikami badań wybrać się do endokrynologa. Należy dokładnie zebrać wywiad z Panią, zbadać Panią i określić na podstawie badania, jakie podłoże może mieć wypadanie włosów. Wówczas można podjąć jakieś skuteczne działania mające na celu zatrzymanie wypadania włosów i spowodowanie ich odrastania.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy