Poziom żelaza we krwi a próby wątrobowe

Witam,mam pytanie dotyczące poziomu żelaza w krwi,ostatnio wyszło u mnie 240 przy normie 37-145,dzisiaj byłam u lekarza ogólnego i powiedziano mi że nie ma się czym przejmować,że nie jest aż tak bardzo podniesione,dodam że próby wątrobowe są ok. czy rzeczywiście mogę po prostu jak ja to mówię w cudzysłowiu "olać to" dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone żelazo może świadczyć o kilku jednostkach chorobowych. Proponowałbym jednak udanie się do lekarza hematologa.