Pozostawienie kawałka korzenia w dziąśle po usuwaniu zęba

witam, wczoraj mialam usuwany ząb- 7-emkę dolną. Pani dentystka nie poradzila sobie z wyrwaniem doszczetnie korzenia, pozostawiła mi pół milimetra korzenia w dole..... Prawie nie widoczny byl na zjeciu RTG... tak mi szarpała dziąsło ze az znieczulenie puscilo i czułam co robi na żywego... prosiłam by przestała.... Powiedziała na odchodne, iż może zostać ten pół milimietrowy korzen w srodku i nic mi sie nie stanie.... przepisala mi Augmentin.. dzis rano mam opuchniecie caly czas i nabrzmialosc...

Piotr Pilarski

Można zostawić niewielkie pozostałości jeśli nie wywołują objawów. Sugeruję poczekać jeśli objawy nie ustąpią po tygodniu sugeruję kontakt z chirurgiem szczękowym. Aktualne dolegliwości mogą wynikać z niedawnej ekstrakcji zęba.

Pozdrawiam.

 Lek. Piotr Pilarski

pozostawiony fragment zęba należy usunąć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk