Pozycja wycofana i drżenie rąk

Witam. Najpewniej mam nerwice z dzieciństwa w związku z alkoholem ojca. Awantury wypominki takie tam historie. Brak przemocy fiz. ale samo patrzenie i wstyd wpędził mnie zamkniecie w sobie itd. Później przyjąłem postawę typową dla takich jak ja tzn "błazna". Mój problem polega na tym iż w sytuacjach publicznych trzęsą mi się ręce a np jedzenie picie wtedy to dramat. Przeraża mnie myśl o ślubie. Czy konieczna wizyta u psychiatry i czy leki są w stanie mi pomóc nie ogłupiając? Z góry dziękuje

Proszę dzwonić na poniższy nr a wskażą Panu najbliższego specjalistę.
tel: +48 12 421 25 53
Pozdrawiam.

Witam, te "takie tam historie" jak Pan to napisał to z pewnością zbyt wiele dla dziecka. Rodzic powinien dziecku dawać poczucie bezpieczeństwa i wsparcie by w przyszłości jako osoba dorosła mogło stawiać czoła różnym sytuacjom z adekwatnym poczuciem wartości i pewnością siebie. Nie jest konieczna przemoc fizyczna by w przyszłości takiego dziecka pojawiły się negatywne konsekwencje. Moim zdaniem leki nie pomogą Panu uporać się z tymi problemami. Proszę też nie stawiać sobie diagnozy na własną rękę. Od dawna znany jest syndrom pod nazwą Dorosłe Dzieci Alkoholików. By go zdiagnozować trzeba udać się do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, która działa w ramach NFZ. Z tego co się orientuję w Rzeszowie jest taka poradnia i pracują tam bardzo dobrzy specjaliści. W dzieciństwie nie miał Pan oparcia w ojcu. Dzisiaj może Pan dać wsparcie sobie samemu. Proszę wykonać ten krok dla siebie by korzystać z pełni życia.

Dzień dobry, jeżeli czuje pan, że obecny stan wiąże się z przeszłością zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pomocna może się okazać terapia grupowa do której zachęcam, ewentualnie indywidualna. Leki mogą pomóc (leki nowej generacji nie "ogłupiają") jednak będą działać na objawy, nie na przyczyny. jeżeli potrzebuje pan szybkiego rozwiązania może pan rozpocząć od leków, jednak w połączeniu z psychoterapią. Pozdrawiam.