Pozytywne skutki codziennego stosowania magnezu

Jakie są pozytywne skutki codziennego łykania magnezu?

Magnez polecany jest dla osób uprawiających sport, mające problemy z chorobami układu krążenia, zestresowanych (to chyba dla każdego z nas). Warto w dużej mierze zapotrzebowanie pokryć z naturalnych produktów: kasze (zwłaszcza gryczana), pełnoziarniste pieczywo, orzechy, nasiona (słonecznik, dynia), a wysoko zmineralizowane wody mineralne. W drugiej kolejności z suplementów.

Dzień dobry,

Zachęcam do spożywania magnezu znajdującego się w naturalnych źródłach tj.: zielone części roślin, kiełki, otręby, produkty zbożowe z pełnego przemiału, rośliny strączkowe, kukurydza, banany, orzechy, migdały, kakao, czekolada, mniej w produktach zwierzęcych (mięso, mleko i przetwory).

Magnez jest konieczny m.in. do budowy kości i zębów, przyspiesza wchłanianie wapnia, chroni organizm przed zakwaszeniem, ma działanie przeciwstresowe, zwalnia procesy starzenia się.

Po więcej wskazówek żywieniowych zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Magnez jest niezbędny do prawidłowego przebiegu wielu biochemicznych
procesów w ustroju. Jego biologiczna rola polega na aktywacji szeregu enzymów. Magnez odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Magnez wchłania się tylko częściowo z przewodu pokarmowego,głównie w jelicie cienkim, przy czym wielkość wchłaniania magnezu zależy od jego zawartości w pokarmach. Z tego względu zalecam spożywać produkty bogate w magnez. Magnez suplementowany nie pokryje zapotrzebowania.

Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i ośrodkowym układzie nerwowym.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Jeżeli nie ma stwierdzonego niedoboru magnezu to nie ma potrzeby stosowania suplementów. Magnez jest ostanimi czasy produktem dość popularnym a niekoniecznie wskazanym dla wszystkich. Nalezy raczej zadbać o prawdiłową podaż tego składnika w diecie. znajduje się on w produktach zbożowych, kakao, czekoladzie oraz wodzie mineralnej.