Pozytywne testy ciążowe a brak widocznej ciąży podczas badania ginekologicznego

Witam ostania miesiaczke mialam 5 pazdziernika zrobilam 4 testy wyszly pozytywnie dzisiaj czyli 6 11 bylam u ginekologa jednak nie wykryl jeszcze ciazy czy to mozliwe zebym nie byla w ciazy czy moze jeszcze za wczesnie. Dodam ze 2 11 mialam lekkie plamienie o 16 o 20 wykapalam sie i od tej pory brak plamienia. Prosze o pomoc. Karolina

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na wczesnym etapie lekarz mógł nie wykryć ciąży podczas badania. W celu weryfikacji ciąży warto oznaczyć poziom betaHCG we krwi. Proszę udać się na ponowną wizytę do lekarza za 2 tygodnie lub w razie wystąpienia niepokojących objawów wcześniej.