Pozytywne testy ciążowe a ciąża wysokiego ryzyka

Dzień dobry. Zrobilam trzy testy ciazowe z pozytywnym wynikiem,lekarz stwierdzil,ze mozemy przyjac jako ciąże wysokiego ryzyka,poniewaz jestem cukrzykiem i poltora roku temu mialam udar. Ostatnia miesiaczke mialam 18.09. Czy istniej ryzyko,ze to jednak nie jest ciaża? Od paru dni pojawiaja sie bóle podbrzusza bez krwawienia-co to moze oznaczać? Nastepna wizyte u ginekologa mam wyznaczona na 18.11 Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Skoro 3 testy ciążowe wyszły pozytywnie, z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest to ciąża. Jeżeli zaś chodzi o pobolewania, to mogą być związane m.in. z implantacją zarodka. Proszę dbać o siebie, uważać na dietę i czekać na wizytę . Gdyby jednak ból był silny albo pojawiło się krwawienie, proszę o szybki kontakt z gineokologirm.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że jest Pani w ciąży (Pani objawy mogą odpowiadać objawom ciąży) większą pewność będzie Pani miała po wykonaniu badania poziomu hCG w surowicy krwi i badaniu USG.