Pozytywne testy ciążowe i brak widocznej ciąży w USG

Witam, po ok 7 latach zażywania tabletek anty w październiku przestalam je stosować gdyż chcę mieć dziecko. W listopadzie nie mialam okresu natomiast 6 grudnia miałam ostatni okres, 29grudnia okazało się że mam owulacje więc mój cykl to ok 40dni. W tym czasie podjęłam próbę. 10.01 zrobilam test wyszedl pozytywnie zrobilam kolejne nawet z różnych firm ostatni wczoraj. A dziś usg nic nie wykazało. Co sie dzieje?

Małgorzata Panek

USG transwaginalne może pokazać pęcherzyk ciążowy dopiero około 4-5 tygodnia ciąży, natomiast badanie wykonane przez powłoki brzuszne powyżej 7-8 tygodnia ciąży.
Proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam