Pozytywne testy ciążowe i wynik BHCG a strach przed poronieniem

Witam, robiłam testy ciążowe. Obydwa pozytywne. W 35 dniu cyklu wykonałam badanie beta hcg i progesteron. Beta hcg wyszło 356,10 gdzie normy to: 4 tydz:9,5-750, 5 tydz:217-7138, 6 tydz: 158 - 31795. Progesteron mój wynik 15,75, a kryteria wg laboratorium to f. pęcherzykowa 0,2-1,5; f. owulacyjna 0,8-3,0; f. lutealna 1,7-27 Czy oznacza że wszystko ok czy mam się martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom beta-hCG wskazuje na wczesną, 4-5 tygodniową ciążę. Podany poziom progesteronu jest jednak dość niski. Być może konieczna będzie suplementacja hormonu. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.