Pozytywne wyniki testów ciążowych i rzucanie palenia

Dzień Dobry! Mam takie pytanie - ja robiłam testy ciążowe 5 razy i wynik wyszedł pozytywny, lekarz na USG nic nie widział i skierował na badania krwi, wynik dopiero w czwartek. Ja jestem teraz w 33 dniu cyklu i mam skąpe krwawienie, a test ciążowy nadal wskazuje ciążę - dlaczego? Ja nie biorę leków, nawet tych na obniżenie cukru, brałam metformax 4 miesiące i dostineks na obniżenie prolaktyny, ale od 2 tyg. ich nie biorę, więc nie mogą wpływać na test. Czy jak okażę się, że jestem w ciąży, to czy lekarz zapisze mi coś na cukier, a czy mogę też w ciąży stosować plastry antynikotynowe na rzucanie palenia. Mam pytanie też dlaczego moja pochwa jest teraz taka nabrzmiała sino-czerwona no i temperatura w pochwie utrzymuje się powyżej 37 stopni. Ja nie wiem co o tym sądzić.

Witam serdecznie!

Z treści pytania nie mogę wywnioskować, czy wszystkie 5 testów ciążowych dało wynik pozytywny, czy tylko jeden z nich. Jeżeli wszystkie 5 testów pokazało 2 kreseczki, to szansa na tyle fałszywie dodatnich wyników jest niemal zerowa. W obecnej sytuacji pozostaje nam jednak poczekać do czwartku na 100% wiarygodny wynik testu, jakim jest oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi. Występowanie krwawienia nie wyklucza ciąży. Niektóre pacjentki krwawią regularnie przez cały pierwszy trymestr ciąży, choć charakter krwawienia zwykle ulega zmianie (zazwyczaj na bardziej skąpe). Z kolei przekrwienie zewnętrznych narządów płciowych również może być objawem ciąży. Utrzymywanie się podwyższonej temperatury w pochwie również może przemawiać za ciążą. Proszę jednak pamiętać, że jednorazowa obserwacja temperatury nie powinna stanowić kryterium rozpoznania zapłodnienia. Wspomina Pani, iż przyjmowała metforminę, a zatem ma Pani rozpoznaną cukrzycę typu 2. Nasuwa się w tym momencie kilka pytań do Pani, w tym najważniejsze, kto ją odstawił i jakie są teraz wartości glikemii. Podstawową metodą leczenia cukrzycy w ciąży jest dieta. Pacjentki powinny być pod stałą opieką nie tylko ginekologa, ale i diabetologa. Jeżeli leczenie dietą jest niewystarczające, przez cały okres ciąży stosowana jest insulinoterapia. Plastry antynikotynowe nie są zalecane kobietom w ciąży. Proszę pamiętać, że one również, choć w mniejszej dawce, zawierają szkodliwą dla dziecka nikotynę. Pozdrawiam