Pozytywne wyniki testów owulacyjnych a starania o dziecko

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka i rozpoczęłam z mężem starania o dziecko.(mam 23 lata) . Mam długie cykle ok.40-42 dni, w obserwowanym cyklu robiłam testy owulacyjne i przez dwa tygodnie wychodzą pozytywne(od 18 do 31 dc) . Stąd moje pytanie dlaczego tak się dzieje? Zaczynam się martwić bo to chyba nie jest normalne. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sam wynik testu zależy od poziomu hormonu LH, jednak jest to badanie jakościowe - wskazuje tylko, że poziom hormonu jest na tyle wysoki, że jest wykrywalny. Na podstawie badania nie można odróżnić, kiedy miał miejsce charakterystyczny dla owulacji maksymalny poziom LH.
Jeżeli wobec starań istnieją problemy z zajściem w ciążę, to wobec przede wszystkim długich cykli owulacyjnych wskazany jest kontakt z ginekologiem i wykonanie badań hormonalnych.