Pozytywny test ciążowy a ból brzucha, senność i mdłości po jedzeniu

Witam, czy jest możliwość wykluczenia ciąży? Wizyte u lekarza mam dopiero 2 lutego, ostatnia miesiaczke mialam w listopadzie pozniej tylko bole brzucha jak na miesiaczke ale jej nie dostalam, teraz jest styczen test wyszedl pozytywny a dol brzucha jest troszke twardszy niz zazwyczaj ale nie boli, innych objawow jak poza sennoscia i tego ze czasem po zjedzeniu jest mi niedobrze nie mam, czy to juz pewne ze bede mama?

Magdalena StusiĹska

Pewność zajścia w ciążę mozna mieć dopiero w momenci wyczucia ruchów płodu lub zobrazowaniu go w badaniu USG. Jednak objawy i pozytywny test ciążowy wskazują na to że praktycznie na pewno jest Pani w ciąży.