Pozytywny test ciążowy a ciąża

Dzień dobry . Robilam wczoraj test ciążowy i wyszedł pozytywny bo wyszła druga kreska blada .. martwie sie bo dzien po wyznaczonej miesiaczce dostalam okres ... co mam o tym wszystkim myslec ???? Byłaby to moja druga ciąża

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Test ciążowy z apteki nie jest w 100% wiarygodny. Proponuję wizytę w poradni ginekologicznej. Być może będzie konieczność wykonania badania beta-hcg z krwi.