Pozytywny test ciążowy a prawdopodobieństwo ciąży czy torbieli

Witam, mam pytanie - ciąża czy torbiel? 3 maja 2012 miałam ostatni okres (zawsze regularnie) nigdy żadnych problemów ginekologicznych, cytologię w styczniu 2012 i jestem zdrowa. Kiedy spóźnił mi się okres tj. nie dostałam, 03 czerwca zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywny z bladą drugą kreseczką. Drugi test po 5 dniach pozytywny, też z taką samą kreską. Po 5 następnych dniach trzeci test i też pozytywny, ale kreska była bardzo mocna. 14 czerwca byłam u ginekologa, po badaniu USG stwierdził torbiel i tabletki antykoncepcyjne mam brać i nie wiem co robić? Trzy dni temu bardzo bolały mnie piersi i tak już trwa ból. Sutki są wrażliwe i wokół zrobiły się zgrubienia z malutkimi kropkami (jak krostki białe). Jeżeli chodzi o podbrzusze to delikatnie czuję kłucie, raz z lewej a raz z prawej strony, ale niecały czas, troszkę kłuje mnie w nerce. Mam wizytę za trzy tyg.

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli lekarz na podstawie osobistego badania wykluczył ciążę należy zastosować się do zaleceń. Jeżeli natomiast ma Pani wątpliwości należy jeszcze raz udać się na wizytę do ginekologa, ponownie wykonać badanie beta HCG z krwi i porównać dynamikę jego wzrostu, a także wykonać badanie USG przezpochwowe. W prawidłowo rozwijającej się ciąży zarodek powinien być uwidoczniony w USG około 4 tygodnia ciąży, a poziomy beta HCG powinny podwajać się co około 48-72h. W przypadku niektórych schorzeń, np. torbieli jajnika, ciąży pozamacicznej mogą występować podwyższone poziomy hCG, co może prowadzić do uzyskania wyniku fałszywie dodatniego w teście ciążowym. Pozdrawiam serdecznie!