Pozytywny test ciążowy a silne krwawienie

Proszę o poradę, czy możliwe że jestem w ciąży. Okres powinnam dostać 26.01. jak zawsze co 28 dni, (rzadko kiedy było inaczej) wiec wczoraj3o.1 postanowilam zrobic test ciazowy z którego wyszedł wynik pozytywny kolejny test zrobiłam dzisiaj i takze był wynik pozytywny cieszyłam sie że jestem w ciąży ale popołudniu zaczełam krwawić. Krwawienie jest takie jak przy miesiączce ale krew jest gęstsza i ciemniejsza. Czy powinnam się bać czy poprostu oba testy sie myliły. dodam ze nudnosci nie ustapiły.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku powinna Pani zgłosić się do ginekologa. Aby postawić prawidłową diagnozę konieczne jest badanie przedmiotowe.