Pozytywny test ciążowy a stosowanie Belergot

Witam Jestem bardzo zestresowana i nie wiem co teraz mam zrobić:( tydzień spóźnia mi sie miesiączka i postanowiłam zrobić test ciążowy. Wyszedł pozytywny a ja cały czas brałam belergot 1 raz dziennie. Bardzo sie boje czy nie zaszkodziłem dziecku ;( bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, proszę niezwłocznie udać się do ginekologa, który potwierdzi ciążę. Lek bellergot jest zdecydowanie przeciwwskazany w ciąży. bez badań nie można stwierdzić, czy lek miał wpływ na rozwój zarodka. Pozdrawiam.