Pozytywny test ciążowy a torbiel na jajniku

Zrobiłam trzy testy ciązowe wyszły pozytywne ale ta druga kreska była bardzo blada,udałam sie do ginekologa ale pani doktor powiedziała ze to torbiel na jajniku wielkości 4,5 cm a nie ciąża.chociaz spóznia mi sie okres juz tydzień co mam robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Fałszywie dodatni wynik testu ciążowego oraz brak miesiączki jak najbardziej mogą być konsekwencją torbieli jajnika. Proszę zatem stosować się do zaleceń specjalisty ginekologa. Prawidłowe leczenie torbieli spowoduje ustąpienie niepokojących dolegliwości.