Pozytywny test ciążowy a wizyta u ginekologa

witam dziś zrobiłam pierwszy test ciążowy wyszedł prawie pozytywnie tzn. jedna z linni na teście jest przerywana oczywiście dla dokładniejszej pewności powtórzę go za kilka dni , moje pytanie brzmi jeżeli będę już pewna wyniku pozytywnego ,to czy grozi cos mojemu dziecku jeżeli zglosze się do lekarza dopiero w grudniu???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można powiedzieć iż takie zachowanie jest zagrożeniem dla dziecka. Nie mniej jednak w sytuacji gdy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży zaleca się aby zgłaszała się do lekarza w celu wykonania panelu badań wskazanych w okresie ciąży.