Plamienie a pozytywny test ciążowy

Witam ! Dnia 21.12 mialam OM w dniu 23.01 czyli ok. 5 dni po termonowej @ zrobilam test wyszedl pozytywny kolejny dnia 28.01 takze dwie kreski ginekolog stwierdzil ze sluzowka macicy jest na tyle pogrubiona ze wg. Jego to w 99.99 % ciaza lecz nie widzial dokladnego pecherzyka. Ani nic innego wskazujacego ze jest to 100% gwarancji. Dzis mialam plamienie tj. ciemniejszy tak jakby przedokresowy sluz pozniej krwawienie lekarz mowil ze plamienie nie grozne ale dostalam L4 i duphaston. Boje sie ! Czy jest mozliwe, ze plamienie wystepuje w ciazy? Czy w przypadku wystapienia plamienia ciaza jest zagrozona i istnieje mozliwosc, ze strace dziecko? Czytalam opinie w internecie na temat plamienia w ciazy i wyglada na to, ze bardzo czesto swiadczy ono o powaznych problemach. Bardzo prosze o szybka i szczegolowa odpowiedz w tej sprawie, poniewaz martwie sie coraz bardziej.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pierwszy okres po zapłodnieniu bywa zagrożony. Tak prawdopodobnie jest w Pani przypadku. Świadczy o tym występujące plamienie i krwawienie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Oszczędzać się, nie wykonywać wzmożonej aktywności fizycznej, unikać stresu (choć w tej sytuacji jest to trudne) i zażywać duphaston. Trzeba czekać aż ciąża będzie starsza - wtedy jej ocena będzie możliwa w badaniu USG. Proszę być dobrej myśli.