Pozytywny test ciążowy po porodzie - czy możliwe, że to ciąża?

Miałam operację usunięcia kilkunastu mięśniaków 5 lat temu. Po operacji w jamie brzusznej i macicy, wokół jajników było bardzo dużo zrostów. Próbowałam później zajść w ciążę przez 2 lata i niestety nie zaszłam. Dzięki in vitro we wrześniu 2010 urodziłam szczęśliwie bliźnięta.
Bardzo krotko karmiłam piersią i od grudnia pojawiła się miesiączka. Później po 31 dniach kolejna. Kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia, ponieważ wcześniejsze dwuletnie starania były bezowocne. Od tygodnia powinien się pojawić okres i nie pojawia się, zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny.
Moje pytania: czy możliwe są jeszcze zachwiania hormonalne po ciąży, które wpłynęłyby na pozytywny test ciążowy? Czy nie jest to zbyt duże ryzyko na kolejną ciążę tak szybko (po 5 miesiącach), zwłaszcza, że była ciąża bliźniacza, miałam cesarkę i wcześniejsze operacje na macicy? Lekarz mówił, żeby już nie planować kolejnej ciąży ze względu na powyższe. Jaka jest Państwa opinia?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Test pozytywny świadczy o obecnej ciąży. Nie mają na wynik wpływ zaburzenia hormonalne.
Będzie Pani szczególnie monitorowana w ostatnich tygodniach ciąży. Być może będzie niezbędna wcześniejsza hospitalizacja.
Z poważaniem