Pozytywny test owulacyjny a ciąża

ostatnia miesiączka była 06.06., współżycie w dzień owulacji 18.06. Badanie krwi robione przy okazji innych badań 29.06. nie wykazało ciąży. wczoraj 05.07. robiłam z ciekawości test owulacyjny żeby zobaczyć jak to wygląda przed okresem i pokazały się 2 widoczne kreski. sama nie wiem co o tym myśleć. słyszałam, ze jest możliwe, aby w ciąży test owulacyjny był pozytywny.czy to może być u mnie ciąża? możliwe, że badanie hcg po tylu dniach od owulacji nie wykryło ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

A kiedy były stosunki? bez poznania powyższego ciężko jest domniemywać czy jest szansa na ciąże. Owulacje ciężko jest przewidzieć a czy miesiączki u Pani występowały regularnie? Proponuję powtórzyć badanie beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa.