Pozytywny wynik badania antykoagulanta toczniowego

Witam jestem po dwukrotnym poronieniu. Ciąza pierwsza jak i druga obumarła w 6 tyg ciązy był pecherzyk ale bez echa płodu. samoistnie poronilam bez wiekszych komplikacji. lekarz zalecil ostatnio badania antykoagulanta toczniowego wynika wyszedl pozytywnie co to tak naprawde oznacza i czego moge sie spodziewac.

Prosze powtornie oznaczyc badanie za 4 tyg z przeciwcialami antkardiolipinowymi. Jezeli wyjdzie trzeba zastosowac przed o trakcie nastepnej ciazy heparyny drobnoczasteczkowe i ew 75 mg kwasu acetylosalicylowego ( Acard ). Wszystko powinno byc dobrze w nastepnej ciazy. Pozdrawiam.