Pozytywny wynik testu ciążowego a krwawienie

Dzien dobry mam pytanie mianowicie 2tyg temu zrobilam test ciażowy i wynik wyszedł pozytywny, jednak tego samego dnia poznym popoludniem dostałam bolu jak przy okresie no i zaczełam krwawic , pomyślałam ze poroniła ale potem 4dni pozniej zrobiłam ponownie test i tez wyszedł pozytywny czy to oznacza ze jednak jestem w ciaży? czy po poronieniu test pokazaLby wynik negatywny? Chiałą bym dodac rowniez iz dalej mam upławy koloru czerwono-brazowego czy to jest niepokojące? Z gory dziekuje za odp Ania

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy niedawnym poronieniu wynik testu ciążowego z moczu może dawać wynik pozytywny, co jednak nie musi oznaczać iż właśnie do niego doszło. Plamienia a nawet regularne krwawienie w początkowym okresie ciąży także może być fizjologiczne. Warto udać się do ginekologa.