Pozytywny wynik testu ciążowego a stan zapalny układu moczowego

witam.moj cykl trwa 28 dni.10pazdziernika mialam ostatnia miesiaczke,trwala jak zwykle 5dni.20pazdziernika uprawialam sex analny.do tej pory nie mam miesiaczki.test ciazowy pozytywny.oprocz tego w tym czasie przyjelam szczepionke od grypy.mam tez stan zapalny ukladu moczowego.ciąza?

Witaminy w ciąży

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik testu ciążowego może wskazywać na obecność ciąży. Szczepienie czy infekcja nie wpływają na wiarygodność testu. W celu potwierdzenia diagnozy proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.