Pozytywny wynik testu ciążowego a stosowanie leku Paroxinor

Witam, Dzień po spodziewanej miesiączce test ciążowy wyszedł negatywnie. Następnie tydzień po spodziewanej miesiączce pozytywnie. Dodam, że biorę lek Paroxinor, czy może on wpłynąć na zafałszowanie wyniku testu? Czy opóźnia on miesiączkowanie i cykl owulacyjny? Czy ten wynik pozytywny to na pewno ciąża?

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście ciąża wymaga potwierdzenia. Proszę koniecznie udać się do ginekologa.