Pozytywny wynik testu ciążowego a torbiel jajnika

Witam. 13 lipca miałam zabieg łyżeczkowania z powodu obumarłej ciąży. Na kontrolnej wizycie w sierpniu ginekolog stwierdziła torbiel jajnika ok 4 cm. ok 10 dni temu zrobiłam test ciążowy i wynik był negatywny. natomiast dzisiaj wynik dał wynik pozytywny. dodam że nie zabezpieczałam się. czy torbiel może najpierw dać takie wyniki testu czy może to wczesna ciąża? Co powinnam dalej robić?

Piotr Pilarski

Sugeruje wizytę u ginekologa. Istnieje możliwość, że zmiana wytwarza bhcg stąd wynik. Powinna być Pani zbadana przez ginekologa.

Pozdrawiam.