Pozytywny wynik testu ciążowego a wynika badania krwi

Dzień dobry Zrobiłam 3 testy ciążowe i każdy wyszedł na tak, z tym że w każdym mam drugą kreskę bladszą od pierwszej, poszłam na banie krwi i mój wynik to 158 a norma to 201,64 jak mam to rozumieć? Dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik potwierdza zapłodnienie. Normy poziomu beta-hCG są zmienne w zależności od tygodnia zapłodnienia. Wskazana jest wizyta u ginekologa za około 3-4 tygodnie i potwierdzenie obecności ciąży w badaniu USG ginekologicznym.