Pozytywny wynik testu ciążowego i bóle jajników

Mam pytanie takie ze 7 dni przed miesiączką zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny a drugi zaraz na drugi dzień i wyszedł pozytywny tylko ze kreska w okienku c pojawiła się pierwsza kreska a w okienku t chwilkę później czy to może być ciąża bo od 3 miesięcy przy stosunku bola mnie jajniki czy taki wynik moze być przyczyna jakiejś choroby dziękuję za odpowiedz .

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jaki tast Pani wykonałą i jaką ocenę wyniku stosuje producent, jednak fakt, że dzień wcześniej test wyszedł ujemnie nie przemawia za ciażą. Prosze wykonać badanie beta hCG w surowicy krwi oraz skontaktować się z ginekologiem w celu ustalenia przyczyny dolegliwości bólowych. Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie co może być powodem Pani dolegliwości.