Pozytywny wynik testu ciążowego po poronieniu i wyłyżeczkowaniu jamy macicy

Dzien dobry ,jestem 3 tygodnie po poronieniu i lyzeczkowaniu macicy a tes ciazowy nadal wychodzi pozytywny,chcialabym wiedziec czy to normalne ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poziom beta-hCG po poronieniu powinien być kontrolowany kilkukrotnie (badanie krwi), a wykrywany w testach ciążowych może być nawet przez kilkanaście tygodni. Na temat dynamiki spadku i ew. potrzeby wykonania badań dodatkowych (m.in. USG) powinien się jednak wypowiedzieć ginekolog podczas wizyty kontrolnej.