Praca przy komputerze a wzrok

Z uwagi na to, że w pracy spędzam wiele godzin przy komputerze a wzrok jak ostatnio zauważyłem pogorszył mi się, zwłaszcza w jednym oku postanowił uczynić komputer przyjaźniejszy dla oczu. Zmieniłem tło, w niektórych przypadkach także, kolor czcionek na zielony, powiększyłem wielkość czcionek w wielu elementach menu, ikonach, pasku zadań itp. do maksymalnych rozmiarów, powiększyłem obraz w edytorze tekstów i wielkość obrazu w przypadku internetu do 125 % ustawienie rozdzielczości ekranu zwiększyłem do 125 % rozmiaru normalnego (120 DPI). Ogarnęły mnie jednak wątpliwości czy nie robię „niedźwiedziej przysługi” swoim oczom. Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam,

Jeżeli Pan gorzej widzi, obniżona ostrość wzroku jest odczuwana to powinien Pan zrobić sobie badanie refrakcji. Możliwe, że będzie wówczas konieczna jakaś korekcja do bliży (wraz z wiekiem potrzebna jest taka korekcja) bądź do dali.  Wówczas proponowałabym soczewki z antyrefleksem - zmniejszają uczucie zmęczenia w trakcie pracy przed komputerem.
Dodatkowo sugeruje zastosowanie kropli nawilżających, najlepiej bez konserwantów, np. Hyabak.

Pozdrawiam serdecznie.