Praca przy produkcji klejów przemysłowych a podwyższony poziom transaminazy wątroby

witam.czy praca przy produkcji klejów przemysłowych może mieć wpływ na podwyższony poziom transaminaza wątroby 76 i czy zaleca się przerwę od pracy i dokładnie zbadania tematu pozdrawiam

Tak może być, że produkowane kleje, np. wdychanie ich oparów, mogą mieć wpływ na funkcję wątroby i wzrost aktywności jej enzymów (cechy uszkodzenia wątroby). Oczywiście warto byłoby zrobić sobie przerwę w pracy i po okresie np. tygodnia, po diecie lekkostrawnej 24 godzinnej, bez używek i niepotrzebnych leków sprawdzić aktywność ASPAT i ALAT.