Praca stojąca a spłycenie lordozy lędźwiowej

Witam od 9 lat pracuje fizycznie postawa wymuszona stojąca bez ruchu z dociazeniem na lewą stronę ciała ciężarem 4 kg . Od 4 miesięcy doskwiera mi silny ból w granicach odcinka ledzwiowego oraz lewego biodra. Ból pojawią się po kilku minutach stania. Wykonałem zdj RKL KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO wynik następujący. LORDOZA LEDZWIOWA SPLYCONA KAT OK. 36 STOPNI. Poproszę o opinię co dalej robić.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z ortopedą lub fizjoterapeutą. Najpewniej ćwiczenia rehabilitacyjne i korekcyjne pomogą złągodzić dolegliwości bólowe. Konieczne jest jednak wykluczenie innych przyczyn objawów niż skrzywienie kręgosłupa (dlatego w pierwszej kolejności kontakt z ortopedą).