Praca w charakterze terapeuty zajęciowego

Witam proszę o odpowiedź. Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby zostać terapeutą zajęciowym? czy są studia podyplomowe w tym kierunku? pytam dlatego, że praca terapeuty daje dużo satysfakcji, że pomogło się komuś w trudnych chwilach.

Dzień dobry!

Ścieżka edukacji i zawodowa każdego terapeuty jest nieco inna. Niekiedy są to studia psychologiczne, a następnie studia psychoterapii. Niekiedy wykształcenie pedagogiczne. Dostępne studia podyplomowe to np. socjoterapia, arteterapia czy właśnie konkretnie terapia zajęciowa. Istnieją też liczne krótsze kursy i szkolenia.

Pozdrawiam!

Są studia podyplomowe z tego zakresu. Obejmują zarówno twórcze działania jak i wiedzę z psychologii, diagnostyki i kontaktu z pacjentem. Przy podejmowaniu tego zawodu w placówkach NFZ zwykle wymagane są kwalifikacje z zakresu terapii zajęciowej.