Praca w nocy a odżywianie

Witam, mam 20 lat. Obecnie w okresie wakacyjnym jestem kelnerka, co zaburzyło moj cały system odżywiania. I mam pytanie czy jesli np. Zaczynam prace o 16 kończę o 3 to nie martwiąc sie o tycie moge zjesc o 2? Czy będąc te 11h na nogach(ciagle maszerując po sali z taca) moge spożywać wiecej kalorii niz normalnie?

Rozkład posiłków uzależniony jest przede wszystkim od rozkładu dnia. Jeżeli wstaje Pani później, później też spożywa śniadanie. Proponowalibyśmy Pani spożycie ostatniego posiłku nie później niż o 1:30, zakładając, że chodzi Pani spać o 3:30 - 4:00. Ważne też, żeby nie był to jakiś zapychacz: słodycze, kebab, frytki - warto by było przygotować sobie coś lekkiego, ale pełnowartościowego. Posiłek powinien dodać Pani energii, ale jednocześnie dać uczucie sytości. Wskazanym byłoby, żeby zawierał pełnowartościowe białka (pochodzenia zwierzęcego - ryby, mięso, jaja, nabiał) oraz odpowiednie tłuszcze (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, orzechy, nasiona).
Z pewnością przy zwiększonym wysiłku fizycznym, za który z pewnością można uznać Pani pracę, należałoby się zastanowić nad zwiększeniem porcji w stosunku do diety, którą stosowała Pani przed podjęciem pracy. Nie należy jednak zwiększać tylko jednego posiłku, dotyczy to całej diety i odpowiedniego rozłożenia energetycznego na poszczególne posiłki.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444