Praca w nocy i problemy ze snem w wolne noce

Witam mam problem pracuje tylko w nocy 5 dni w tygodniu . Z piątku na sobote oraz z soboty na niedziele śpię w nocy . Ale organizm nie chce spać w te dni jak sobie z tym poradzić

Dzień Dobry Panu,

Sugeruję techniki relaksacyjne, trening autogenny Schultza.
Zadbać o to, żeby sypialnia była całkowicie zasłonięta, pokój chłodny i wywietrzony.

I zachęcam przede wszystkim do wprowadzenia systematycznej aktywności fizycznej.

Jest takie powiedzenie, że Ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Życzę Panu tylko regenerującego snu,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Mówi Pan o problemach ze snem, które pojawiają się w weekendy. Pana organizm jest przyzwyczajony do innego trybu życia, z racji na pracę w godzinach nocnych w tygodniu. Takie rzeczy mogą się zdarzać i rzeczywiście muszą być uciążliwe.
W jakich godzinach dokładnie Pan pracuje? Może warto zacząć od kładzenia się spać trochę wcześniej w weekend (np. 18:00 a nie 24:00) i stopniowo tą porę zasypiania przesuwać.
Dodatkowo należy zadbać o komfort - wygodne łóżko i odpowiednia temperatura w sypialni. Jednakże Pana przyzwyczajenie do obecnego trybu życia jest na tyle silne, że może być utrudniające podczas pracy ze snem. Proszę spróbować porozmawiać jeszcze z lekarzem - może podpowie coś dodatkowego.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA