Praca w poradni stomatologicznej a planowanie ciąży

Witam serdecznie, Mam do Państwa Pytanie, a mianowicie - staramy się z mężem o dziecko, od 8 lat pracuję w poradni stomatologicznej, gdzie wykonuję zdjęcia punktowe i panoramiczne. Wiem, że promieniowanie jest szkodliwe dla płodu dlatego też nie bardzo wiem, jak postąpić w "owej" sytuacji. Proszę o pomoc!!! POZDRAWIAM

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnie w trakcie ciąży nie wolno pracować Pani w miejscu gdzie jest Pani narażona na promieniowanie rentgenowskie!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przed ciążą nie ma przeciwwskazań do wykonywania tej pracy, jednak należy pamiętać, że w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu może Pani nie być świadoma, że jest w ciąży i w ten sposób narazić zarodek na wpływ czynnika potencjalnie szkodliwego.