Praca w wysokiej temperaturze - czy ma wpływ na spermę?

Witam! Mam pracę, gdzie jest średnio od 30 do 40 stopni celsjusza, czy może mieć to wpływ na spermę i płodność?

Witam serdecznie!
Wysoka temperatura ma niekorzystne działanie na proces spermatogenezy. Z tego też powodu jądra umieszczone są w worku mosznowym, na zewnątrz organizmu, co gwarantuje niższą temperaturę nawet o 1-2 stopnie Celsjusza.
W przypadku przegrzania jąder dochodzi do zaburzeń procesu tworzenia plemników. Wysoka temperatura zaburza przebieg kolejnych etapów spermatogenezy. Zwykle skutkuje to zmniejszeniem ilości plemników w spermie.
Na szczęście proces ten jest zwykle odwracalny, tzn po kilku tygodniach przebywania w naturalnych warunkach funkcja jąder powraca. W obecnej sytuacji radziłabym korzystać z przewiewnej, bawełnianej, luźnej bielizny, która nie będzie dodatkowo zwiększać temperatury wewnątrz moszny.
Pozdrawiam.